Koło Przyjaciół Biblioteki

Koło  Przyjaciół  Biblioteki  to  zespół  uczniów  zainteresowanych  książkami, czytelnictwem, pracą  biblioteki, wykazujących  chęć  dobrowolnego  uczestnictwa  w  jej  działalności.

Dzięki pracy w kole uczniowie   poszerzają swoją wiedzę o książce i bibliotece; nabywają praktycznych umiejętności z zakresu techniki bibliotecznej. Kształtują w sobie takie cechy charakteru jak: poczucie obowiązku, systematyczność, samorządność, dokładność pracy, zamiłowanie do ładu i porządku, poszanowanie mienia bibliotecznego, umiejętność pracy w zespole. Mają możliwość ujawnienia i rozwijania różnych zdolności: plastycznych, pisarskich, organizacyjnych, aktorskich; mają możliwość rozwijania i pogłębiania swoich zainteresowań czytelniczych i poznawczych. Aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym biblioteki i szkoły.

Członkowie  koła  są  nagradzani  za  swoja  pracę pochwałami  w  obecności  klasy  i  wychowawcy, na  apelu  w  obecności  całej  szkoły, nagrodami  książkowymi  na  zakończenie  roku  szkolnego oraz punktami dodatnimi    z zachowania za pracę na rzecz szkoły.

Członkiem koła może być każdy uczeń Publicznego Gimnazjum,