O bibliotece

Nauczyciel bibliotekarz - mgr Barbara Serzysko

"Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury.

Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa,przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję

, znajomość świata  i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą,

osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego."

Biblioteka szkolna czynna od poniedziałku do piątku

w godzinach: od 7.00 do 16.00

O bibliotece

Biblioteka stanowi główny ośrodek informacji w naszym Gimnazjum. Realizuje zadania w zakresie gromadzenia,  opracowywania i udostępniania zbiorów . Swoją działalnością wspiera proces dydaktyczno-wychowawczy szkoły oraz kształtuje wśród uczniów umiejętności wyszukiwania informacji, selekcjonowania ich korzystając a różnych źródeł.

Biblioteka gimnazjum rozpoczęła swoje funkcjonowanie wraz z powołaniem szkoły w dniu 1 września 1999 r.

Obecnie posiada:

- wypożyczalnię  z wolnym dostępem do półek z książkami,

-  czytelnię z miejscami dla czytelników, wyposażoną w telewizor, odtwarzacz wideo i DVD,

- dwa stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.