Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych 2016/2017- sprawozdanie

„Książka to dopiero początek”

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w tym roku obchodzony był pod hasłem „Książka to dopiero początek”.

Koło biblioteczne, włączając się do akcji, przygotowało pod okiem p. Barbary Serzysko szereg atrakcji dla swoich czytelników:

Jedną z nich był konkurs plastyczny na  projekt okładki książki Henryka Sienkiewicza oraz ilustrację do wybranego fragmentu powieści lub opowiadania noblisty.

Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem. A oto jego wyniki:

I miejsce - Małgorzata Świętochowska,

II miejsce - Milena Szeląg, Karolina Baran, Angelika Powałka,

III miejsce - Julia Borkowska, Julia Głasek.

Wyróżnienia otrzymali: Joanna Rosłaniec, Ewelina Gruszczyńska, Kinga Gawryś, Gabriela Domańska, Karolina Gałązka, Wiktoria Wojciechowska, Dawid Mikulski, Paweł Bytniewski, Maciej Dziak.

Na początku października chętni uczniowie mogli wybrać się na wycieczkę śladami Henryka Sienkiewicza
i wziąć udział w lekcji muzealnej w Woli Okrzejskiej i ognisk

W październiku w każdy wtorek i środę członkowie Koła bibliotecznego prowadzili akcję głośnego czytania dla maluchów. Takie działanie bardzo podobało się najmłodszym, którzy chętnie słuchali bajek, a także odpowiadali na pytania dotyczące treści utworów.

Dla gimnazjalistów w październiku i na początku listopada w bibliotece został zorganizowany kiermasz książek. Zainteresowani mogli obejrzeć oraz nabyć pozycje z  różnych dziedzin - od tytułów o zdrowiu, poprzez słowniki i albumy po książeczki dla dzieci.

Z okazji Roku Henryka  Sienkiewicza na korytarzu szkolnym można było posłuchać „Krzyżaków” czy „Quo vadis” odtwarzanych z audiobooka. Akcja „Wtorek z Sienkiewiczem” cieszyła się dużym zainteresowaniem, ponieważ powieści noblisty należą do kanonu lektur szkolnych.

Święto biblioteki to wiele działań prowadzonych przez Biblioteką szkolną, to także okazja do dobrej zabawy, podejmowania ciekawych wyzwań i inicjatyw. Wspólne czytanie, słuchanie, udział w konkursach, wyjazdach, lekcjach bibliotecznych rozwija i daje wiele radości.

Barbara Serzysko